Resilient Media for Democracy in the Digital Age (ReMeD)

Program Horizon Europe
Účastníci Universidad de Navarra (koordinátor), Vrije Universiteit Brussel, Ludwig-Maximilians-Universität München, Dublin City University, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Universitetet i Agder, Paris-Lodron-Universität Salzburg, Federation Europeenne des Journalistes
Hlavní řešitelka Ass. Prof. Mercedes Medina

Digitální technologie mění svět médií a způsob, jakým je veřejnost informována o zprávách a aktuálním dění. Digitalizace médií zase představuje nové výzvy pro demokracii. Zdravý vztah mezi médii a demokracií je však možný. Za účelem zlepšení vztahů mezi občany, médii a digitálními technologiemi bude projekt ReMeD financovaný EU uplatňovat interdisciplinární přístup a inovativní (kvalitativní a kvantitativní) metodologii. V rámci projektu budou shromažďovány, analyzovány a porovnávány údaje o profesionálních novinářích, tvůrcích alternativního mediálního obsahu a občanech působících v technologicky zprostředkovaných konfiguracích a mediálních organizacích, tržních strukturách a o národních a mezinárodních předpisech týkajících se mediální produkce, šíření a spotřeby. ReMeD zapojí zúčastněné strany do společné tvorby vysoce účinných řešení pro média, která posilují demokracii.

Pro více informací navštivte stránky projektu ReMeD.

doc. PhDr. Alice Němcová Tejkalová, Ph.D.
alice.tejkalova@fsv.cuni.cz