Centrum pro transdisciplinární výzkum násilí, traumatu a spravedlnosti (VITRI)

Poskytovatel Univerzita Karlova
Program Univerzitní výzkumná centra (UNCE)
Kód projektu UNCE/HUM/009
Účastníci Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (koordinátor), Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Centrum pro transdisciplinární výzkum násilí, traumatu a spravedlnosti představuje centrum pro studium kolektivního násilí, rekonciliace a tranzitivní spravedlnosti na Univerzitě Karlově.VITRI usiluje o to iniciovat spolupráci mezi různými disciplínami a v dlouhodobější perspektivě podnítit začínající vědce a pokročilé doktorské studenty k samostatné vědecké práci. Kolektivní násilí a jeho devastující následky jsou v rámci tohoto centra zkoumány z řady perspektiv: od lékařské a historické až po politické a právní.

Členové VITRI se zaměřují na čtyři hlavní oblasti výzkumu:

• násilí z historické perspektivy,
  • tranzitivní spravedlnost,
  • násilí a traumata z pohledu duševního zdraví,
  • bezpečnostní komunita.

Pro podrobné informace navštivte stránky projektu VITRI.

Hlavní řešitelka
Hana Kubátová, M.A., Ph.D.
hana.kubatova@fsv.cuni.cz