Flexible Approaches to Support Health through financing (FLASH)

Program Horizon Europe
Účastníci Universita degli Studi di Verona (koordinátor), Consorzio Italbiotec, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Erasmus Universiteit Rotterdam, Fundacio Institut Universitari per a la recerca a L'Atenció Primaria de Salut Jordi Gol i Gurina, Kancelář zdravotního pojištění, Universita degli Studi di Catania, Universität Hamburg, Universitat Internacional de Catalunya, Vilniaus Universitetas, Szkola Glowna Handlowa w Warszawie, Agenzia Nazionale per i Servizi Sanitari Regionali, MCI - Management Center Innsbruck Internationale Hochschule Gmbh, Federation Europeenne des Hopitaux et des Soins de Sante, BIOCAT - La Fundacio Bioregio de Catalunya, Azienda Zero
Hlavní řešitel Prof. Paolo Pertile

Organizace a financování systémů zdravotní péče musí být pružné a schopné přizpůsobit se náročným situacím, jako jsou situace způsobené propuknutím nemoci nebo pandemií. Projekt FLASH financovaný EU si klade za cíl provést analýzu stávajících mechanismů financování zdravotní péče v Evropě a zjistit, jak se mohou úspěšně vyrovnat s nově vznikajícími situacemi. Přerozdělení finančních prostředků a lidských zdrojů a rozšíření rozpočtů na zdravotní péči jsou strategie, které se v takových situacích dříve používaly. Konsorcium zohlední výzvy, kterým dnes zdravotnické systémy čelí, jako je stárnutí populace a rostoucí tlak na rozpočty na zdravotní péči v důsledku technologických inovací. Výzkumní pracovníci posoudí hodnotu a účinnost alternativních řešení, která jsou v současnosti využívána, a prozkoumají nová řešení.

Pro více informací navštivte stránky projektu FLASH.

PhDr. Mgr. Jana Votápková, Ph.D.
+420 777 576 698 +420 222 112 328
jana.votapkova@fsv.cuni.cz