European Media Platforms: Assessing Positive and Negative Externalities for European Culture (EUMEPLAT)
Poskytovatel | Evropská komise |
Program | H2020-EU.3.6. - SOCIETAL CHALLENGES - Europe in a Changing World - Inclusive, Innovative and Reflective Societies |
Kód projektu | 101004488 |
Účastníci | Libera Universita Di Lingue e Comunicazione Iulm (koordinátor), Leibniz-Institut für Medienforschung/Hans-Bredow-Institut, New Bulgarian University, UNIMED - Unione delle Universita del Mediterraneo, Fundacio per a la Universitat Oberta de Catalunya, Universiteit Gent, Bilkent Universitesi Vakif, Ethniko Kai Kapodistriako Panepistimio Athinon, ISCTE - Instituto Universitário de Lisboa, Universita Ca' Foscari Venezia, Foreningen Iked, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy |
Hlavní řešitel | Ass. Prof. Andrea MICONI |
Mediální platformy sice mohou hrát svou roli při posilování evropské identity, evropský rozměr však v dějinách médií dominuje jen zřídka. Většinu webových platforem vlastní americké společnosti a podíly na filmovém trhu jsou rozděleny mezi národní produkci a import ze Spojených států a dalších vlivných zemí. Projekt EUMEPLAT financovaný EU provede multidisciplinární analýzu, která objasní, zda nové platformy (YouTube, Netflix a NewsFeed) činí evropskou kulturu evropštější. K zodpovězení této otázky bude projekt zkoumat ukazatele týkající se produkce, spotřeby a reprezentace. Bude také hledat vzorce na národní, regionální a evropské úrovni.
Projektový tým FSV UK (5)
doc. Nico Carpentier, Ph.D., mimořádný profesor Univerzity Karlovy
Odpovědný řešitel na FSVdoc. Vaia Doudaki, D.Phil., Ph.D.
Členka týmuMgr. Miloš Hroch, Ph.D.
Člen týmuprof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D.
Člen týmuSdílejte událost s ostatními
Související projekty
Centrum pro transdisciplinární výzkum násilí, traumatu a spravedlnosti (VITRI)
Centrum pro transdisciplinární výzkum násilí, traumatu a spravedlnosti představuje centrum pro studium kolektivního násilí, rekonciliace a tranzitivní spravedlnosti na Univerzitě Karlově.VITRI usiluje o to iniciovat spolupráci mezi různými disciplínami a…
Pražské centrum pro výzkum míru
Předložený mezifakultní projekt navrhuje založení nového interdisciplinárního centra pro výzkum míru a konfliktů v mezinárodní politice. Podílí se na něm akademici z oblasti mezinárodních vztahů, bezpečnostních studií, historie, mezinárodního práva,…
Centrum pro pokročilá ekonomická studia
Cílem projektu je udržet vysokou kvalitu základního výzkumu v oblasti ekonomie na UK a spolupráci mezi pracovišti, které se na UK ekonomickým výzkumem zabývají: CERGE a IES FSV. Finanční podpora…