Automatizovaný systém pro zvýšení stupně ochrany kritických infrastruktur s využitím kyberfyzikálních technologií

Poskytovatel Ministerstvo vnitra České republiky
Program Otevřené výzvy v bezpečnostním výzkumu 2023-2029 (OPSEC)
Kód projektu VK01030216
Účastníci AgentFly Technologies s.r.o. (koordinátor), České vysoké učení technické v Praze, SHERLOG NG, a.s., Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Z.L.D. s.r.o.
Hlavní řešitel Ing. Milan Rollo, Ph.D.

Projekt je zaměřen na inovativní metody přístupu k zabezpečení kritických infrastruktur (KI) s využitím digitálních modelů, IoT senzorů, automatizovaných robotických prostředků a systémů fúze dat a podpory rozhodování. Struktura systému bude vycházet z konceptu architektury 5C pro kyberfyzikální systémy umožňující sdružovat a vzájemně propojovat heterogenní systémy, skládající se z bezobslužných senzorů (elektronické ID osob, senzory prostředí, kamery), mobilních robotů (dronů, kolových a kráčejících robotů, lodí), komunikační infrastruktury a algoritmů pro sběr, fúzi a vyhodnocení dat. Automatizace provozu a využití systému pro správu a management událostí přinesou zvýšení situačního povědomí a podporu rozhodování operátora. Vlastnosti systému budou ověřeny v reálných podmínkách.

Více informací o tomto projektu naleznete na IS VaVaI.

Odpovědný řešitel na FSV
prof. PhDr. RNDr. Nikola Hynek, Ph.D., M.A.
nikola.hynek@fsv.cuni.cz