Transnational politics, complicity, and victims of the Holocaust

2022 - 2024
Poskytovatel Holocaust Educational Foundation of Northwestem University HEFNU
Program HEFNU Teaching grant
Účastníci projektu Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

Kurzy zaměřené na studium holokaustu:

Úvodní bakalářský kurz Úvod do holokaustu (plánovaný na jaro 2023, v češtině) bude kombinovat přednáškovou a interaktivní výuku a využívat digitální nástroje, jako je IWitness, IWalk a virtuální prohlídky muzeí a památníků holokaustu.

Středně pokročilý kurz pro bakalářskou a magisterskou úroveň, založený na principu vzdělávání prostřednictvím výzkumu a aktivního využívání archivních pramenů a rozhovorů VHA (v angličtině, plánovaný na podzim 2022 – viz předběžný sylabus v příloze). Jeho součástí bude práce v terénu a výzkumná cesta zaměřená na holokaust (více o financování viz rozpočet). Předběžný název: Nadnárodní politika, spoluvina a oběti holokaustu.

Pokročilý teoretický kurz na magisterské úrovni s názvem Holokaust, genocidy a etnické čistky (plánovaný na akademický rok 2023-2024, v češtině).

Hlavní řešitelka
prof. PhDr. Kateřina Králová, Ph.D., M.A.
kralova@fsv.cuni.cz