Post-secular approach to memory processes in Central-Eastern Europe

Poskytovatel Mezinárodní visegrádský fond
Program Visegrad Grants
Účastníci Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk (koordinátor), Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Slovenská akadémia vied, Moholy-Nagy University of Art and Design, National University of Kyiv-Mohyla Academy
Hlavní řešitelka Dr. Zuzanna Bogumił

Chybí pochopení a docenění jemných a rozmanitých souvislostí mezi pamětí a náboženstvím. Náboženství je často redukováno na nástroj národní politiky paměti. Náboženská paměť je vnímána jako vnitřní fenomén náboženské skupiny a vlivy náboženství na sekulární paměť jsou tak ignorovány. Tento projekt si klade za cíl zaplnit tuto mezeru tím, že shromáždí tým výzkumníků z různých akademických oborů, aby diskutovali o různých vztazích mezi náboženstvím a pamětí a konceptualizovali existující vzájemnou provázanost institucionalizovaných církví, místních náboženských společenství, úřadů a občanské společnosti v procesu vytváření paměti v zemích V4+.

Pro více informací navštivte stránky projektu iaepan.edu.pl.

Mgr. Barbora Spalová, Ph.D.
barbora.spalova@fsv.cuni.cz b.spalova@gmail.com