Odborná komunikace jako nástroj posilování společenské odolnosti v postfaktické době

Poskytovatel Technologická agentura ČR
Program Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA
Kód projektu TL05000626
Účastníci Ústav mezinárodních vztahů, v.v.i. (koordinátor), Mccann-Erickson Prague spol. s r.o., International Advertising Agency, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy
Hlavní řešitel doc. PhDr. Ondřej Ditrych, MPhil., Ph.D.

Výzvy 21. století si žádají účinnou komunikaci vědecké expertizy směrem ke státním institucím a veřejnosti. CURIE 1) vyvíjí nástroje pro účinnou komunikaci vědecké expertizy, 2) testuje tyto nástroje na pilotních výstupech (analytických studiích témat relevantních pro českou zahraniční politiku v prostředí zvýšené nejistoty v důsledku COVID-19) a aplikuje je v dalších výsledcích (kurz rozvíjející komunikační kompetence mladé generace leaderů v akademii a multidisciplinární databáze expertů) a 3) představuje ucelenou strategii této komunikace k širokému využití. Naplněním těchto cílů CURIE přispívá ke kompetentnější veřejné politice, posilování důvěry občanů ve státní instituce i instituce expertního vědění a tím k zvyšování společenské resilience, nutné k zvládání současných rizik.

Více informací o tomto projektu naleznete na IS VaVaI.

Hana Kubátová, M.A., Ph.D.
hana.kubatova@fsv.cuni.cz