Integrace migrantů prostřednictvím vzdělávání/ Migrants’ integration through education (MINTE)

Program Erasmus + Kooperativní partnerství
Kód projektu 2022-1-CZ01-KA220-HED-000087425
Účastníci projektu Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (koordinátor), Krakow University of Economics, SWPS University of Social Sciences and Humanities, Ruppin Academic Center, Migration Policy Group

Projekt se zaměřuje na situaci migrantů (zejména nově příchozích Ukrajinců) v přijímajících zemích. Cílem tohoto mezinárodního projektu je usnadnit rozvoj funkčních integračních politik obcí v České republice a v Polsku a hledat osvědčené postupy týkající se integrace migrantů v jiných evropských zemích a v Izraeli a poučit se z nich. Kromě toho výzkumníci vytvoří multimediální kurz o mezinárodní migraci, který bude zaměřen především na střední Evropu. V rámci projektu bude realizován výzkum digitálních dovedností s cílem pochopit, jak by obce (a další aktéři) měly poskytovat migrantům informace co nejefektivněji a jak migranty dobře komunikovat. Výzkumné metody budou zahrnovat jak rozhovory s migranty, tak s odborníky. Výzkumníci rovněž uspořádají setkání odborníků, kde budou diskutovat o navrhovaných řešeních.

Pro více informací navštivte webové stránky projektu MINTE.

Hlavní řešitelka
PhDr. Marie Jelínková, Ph.D.
+420 776 829 925 +420 778 464 946
marie.jelinkova@fsv.cuni.cz