Mapping Media for Future Democracies (MeDeMAP)

Program Horizon Europe
Účastníci Österreichische Akademie der Wissenschaften (koordinátor), Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Libera Universita di Lingue e Comunicazione IULM, Uniwersytet Jagiellonski, COMMIT - Community Medien Institut für Weiterbildung, Forschung und Beratung, COFAC - Cooperativa de Formacao e Animacao Cultural CRL, Tallinn University, Institut Mines-Telecom, Mary Immaculate College, Mirovni Institut
Hlavní řešitel Dr. Josef Seethaler

Jaký je vztah mezi médii a demokracií? Může existovat demokracie bez médií? A co média v zemích, kde jsou demokratické hodnoty a struktury ohroženy? Na tyto otázky odpoví projekt MeDeMAP financovaný EU. Bude zkoumat, do jaké míry některá média plní demokratické funkce pro publikum a za jakých podmínek se tak děje. Projekt bude konkrétně vycházet z rozsáhlých kvantitativních analýz, hloubkových kvalitativních přístupů a participativního akčního výzkumu. Bude zkoumat celou škálu zpravodajských médií, bez ohledu na distribuční kanál, a zváží potenciál médií propagovat a podporovat politickou participaci. Zjištění budou použita k vytvoření vícevrstvé mapy evropského politického informačního prostředí, vyzdvihující příklady dobré praxe.

Pro více informací navštivte stránky projektu MeDeMAP.

Odpovědní řešitel na FSV
doc. Nico Carpentier, Ph.D., mimořádný profesor Univerzity Karlovy