Redefining the Relationship between Democracy and Capitalism (DemoTrans)

Program HORIZON.2.2.1 - Democracy and Governance
Účastníci Katholieke Universiteit Leuven (koordinátor), Universitetet i Bergen, Universiteit Utrecht, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Tax Justice Network
Koordinátor prof. Kristof De Witte

Po druhé světové válce nastalo díky globalizaci a liberalizaci trhu období nebývalého růstu. V poslední době se zdá, že se tyto trendy mění a globalizace a korporace začínají představovat výzvu pro liberální demokracii, sociální soudržnost a udržitelnost životního prostředí. Projekt DemoTrans financovaný EU poskytne teoreticky a empiricky podložená doporučení, jak oživit demokratické řízení zlepšením odpovědnosti, transparentnosti, účinnosti a důvěryhodnosti institucí a politik založených na zásadách právního státu. Kromě toho poskytne spolehlivá doporučení týkající se posílení demokratického řízení prostřednictvím rozšíření aktivního a inkluzivního občanství, podpořeného ochranou základních práv. Ukáže tak cesty k bezpečné, otevřené a demokratické evropské společnosti.

Pro více informací navštivte webové stránky projektu DemoTrans.

Odpovědný řešitel na FSV
doc. Petr Janský, M.Sc., Ph.D.
petr.jansky@fsv.cuni.cz jansky@fsv.cuni.cz