Novel and sustainable food systems: understanding and driving the required change in research and communication

Poskytovatel Univerzita Karlova
Program 4EU+ SEED
Kód projektu SEED4EU+/2023/F4/292
Účastníci Fakulta sociálních věd Univerzita Karlova, University of Copenhagen, University of Geneva, University of Milan (koordinátor)
Hlavní řešitel Assoc. Prof. Carlotta Giromini

Cílem projektu SUFORECO je podpořit povědomí výzkumných pracovníků o vztahu mezi novými výzkumnými strategiemi a etickou komunikací v oblasti udržitelných potravinových systémů. Projekt má tři konkrétní cíle:

Vytvořit program společných výzkumných pobytů pro doktorandy a výzkumné pracovníky za účelem zkoumání dopadů nových přístupů na výzkum. Tento program rovněž posílí stávající sítě a podpoří spolupráci, a to při dodržování vysokých etických standardů.

Uspořádat informativní workshop s ukázkou výsledků výzkumných pobytů. Tohoto workshopu se zúčastní členové týmu, studenti, výzkumní pracovníci a externí odborníci s odbornými znalostmi v oblasti nových potravin, nových krmiv a komunikace.

Vydat společnou vědeckou publikaci založenou na aktivitách projektu s cílem posílit síť a ukázat účinnost společného výzkumu pro budoucí využití v oblasti výzkumu a vzdělávání na úrovni EU.

Ing. Bc. Petra Koudelková, Ph.D.
koudelkova@fsv.cuni.cz