Multilevel Orders of Corruption in Central Asia (MOCCA)

Program Horizon Europe - Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA)
Účastníci Lunds Universitet (koordinátor), Marmara University, Helsingin Yliopisto, Vilniaus Universitetas, Aarhus Universitet, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Istanbul Medipol Universitesi
Hlavní řešitel Ass. Prof. Rustamjon Urinboyev

Na korupci – nemoc, která může být pro světové ekonomiky obzvláště ničivá – neexistuje univerzální lék, a dokonce ani rychlá náprava. Vzhledem k omezenému úspěchu globálních protikorupčních iniciativ se stále častěji ozývají hlasy volající po přehodnocení stávajících přístupů a nutnosti vyvinout nové přístupy a řešení. S podporou programu Marie Skłodowska-Curie Actions přispěje projekt MOCCA k celosvětovému i národnímu úsilí o pochopení a potírání korupce. Konkrétně bude studovat víceúrovňové uspořádání korupce v pěti zemích postsovětské Střední Asie (v Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu). Zjištění budou přínosná pro politické a ekonomické subjekty v EU, které se zajímají o Střední Asii nebo v ní působí.

Více informací o tomto projektu naleznete v databázi CORDIS.

Odpovědný řešitel na FSV
doc. PhDr. Slavomír Horák, Ph.D.
+420 602 495 454 +420 267 224 262
slavomir.horak@fsv.cuni.cz slavomir.horak@post.cz