Mapping & Organizing Research on Dictatorships – Open Access Repository (M.O.R.D.O.R)

Program Erasmus+ Cooperation Partnership for higher education
Kód projektu 2021-1-PL01-KA220-HED-000023034
Účastníci Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (koordinátor), Universiteit Gent, University of Essex, Universita di Catania, Universidade de Coimbra, Ostravská univerzita, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Ljubljana State University, European Partnership for Democracy (EPD), German Institute of Development and Sustainability (IDOS)
Hlavní řešitel Dr. Jeroen Van den Bosch

Tento Erasmus+ projekt se zaměřuje na dva základní cíle.

1) Zlepšení a posílení studia diktátorských a autoritářských režimů. Hlavním výstupem se stane encyklopedie (Encyclopaedia Tyrannica), kterou bude mapovat minulé a současné přístupy k autoritářským režimům. Mnohonárodnostní tým prakticky z celého světa bude nahlížet na problém z různých disciplín, a to jak z teoretických, tak i z praktických či také areálových pohledů.

2) Doporučení pro evropskou společnou bezpečnostní politiku ohledně přístupu k diktátorským režimům a strategii a taktiku při propagaci demokracie. Tato část projektu analyzuje dosavadní přístupy EU v této sféře, identifikuje jejich nedostatky a problémy a doporučuje inovativní postupy na základě dlouholeté zkušenosti kolektivu se studiem autoritářských režimů. Závěry budou představeny příslušným institucím EU.

Pro podrobné informace navštivte stránky projektu M.O.R.D.O.R.

Odpovědný řešitel na FSV
doc. PhDr. Slavomír Horák, Ph.D.
+420 602 495 454 +420 267 224 262
slavomir.horak@fsv.cuni.cz slavomir.horak@post.cz