Digital labor practices and gig economy in digital game cultures

Poskytovatel Univerzita Karlova
Program 4EU+ akademický minigrant
Kód projektu MA/4EU+/2024/F3/03
Účastníci Fakulta sociálních věd Univerzita Karlova, University of Copenhagen, University of Milan

Cílem tohoto projektu je prozkoumat nové přístupy a metody sběru a analýzy velkých dat za účelem studia digitálních pracovních postupů v kontextu nových technologií v odvětví digitálních her, jako jsou například kryptoměny. K dosažení tohoto cíle vytvoříme výzkumnou síť zaměřenou na digitální práci v kontextu her se zvláštním zaměřením na kryptohry na pomezí herní a běžné ekonomiky. Budeme kombinovat výzkumné perspektivy napříč komunikačními studii, herními studii a sociologií, abychom se zabývali charakteristikami kryptogamingu, které nelze dostatečně postihnout pouze v rámci některé z těchto disciplín.

Hlavní řešitel
doc. Mgr. et Mgr. Jaroslav Švelch, Ph.D.
+420 222 112 167 +420 251 080 303
jaroslav.svelch@fsv.cuni.cz svelch@fsv.cuni.cz