Developing the Joint Master programme in European environmental economics and policy

Poskytovatel Univerzita Karlova
Program 4EU+ SEEED
Kód projektu SEED4EU+/2023/F4/154
Účastníci University of Copenhagen (koordináátor), Fakulta sociálních věd Univerzita Karlova, University of Milan, University of Warsaw, University of Heidelberg
Hlavní řešitel Prof.Søren Bøye Olsen

Projekt M3EP je výsledkem spolupráce pěti předních univerzit v rámci Aliance 4EU+. Jeho hlavním cílem je navrhnout a realizovat společný magisterský program v oblasti evropské environmentální ekonomiky a politiky. Cílem tohoto programu je vychovat odborníky, kteří budou hrát klíčovou roli při naplňování vize Evropské unie o Zelené dohodě pro Evropu a cíle Akčního programu EU pro životní prostředí, v mezích možností naší planety. V návaznosti na úspěch předchozího vzdělávacího projektu EuSEEP se tento projekt zaměřuje na vypracování komplexní přihlášky do výzvy Erasmus Mundus Joint Masters (EMJM) v únoru 2024. To zahrnuje značné administrativní a vědecké úsilí, včetně uzavření právních dohod, vytvoření nezbytné infrastruktury a vypracování akademického obsahu integrovaného studijního plánu. Cílem projektu je rovněž vytvořit výjimečnou strategii informovanosti, náboru, přijímání a umisťování studentů pro program M3EP, tím přilákat špičkové studenty a zajistit jejich úspěšné umístění na příslušných pozicích po absolvování studia. Celkově je cílem projektu M3EP vychovat novou generaci odborníků, kteří se dobře orientují v evropské environmentální ekonomice a politice a mohou přispět k udržitelnému hospodářství s nulovým odpadem.

Odpovědný řešitel na FSV
PhDr. Vilém Novotný, Ph.D.
vnovotny@fsv.cuni.cz